czwartek, 27 marca 2014

Mamy wiosnę! To czas święta!

Zobaczcie, jak kwiaty rosną
W swej kolorowej słodyczy
Jakby na ziemię płową
Cała tęcza zeszła

Usłyszcie, jak kruk o czarnym gardle
Tworzy nutę twardą
Zaczerpniętą przed laty
W Studni Urd

Mamy wiosnę! To czas święta!
Świętujemy zatem!
Tegoroczna Ostara dostarczyła nam wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć i cennych znajomości. Mogę do nich śmiało zaliczyć nowopoznanych ludzi, zacieśnienie więzi z ludźmi, których już znam, wspólne świętowanie i picie z jednego rogu.  

Już od piątku udzielała się wszystkim świąteczna atmosfera, która krążyła wokół aż do samego wyjazdu w niedzielę. Piątkowe popołudnie obfitowało w rozmowy. Wraz z rozpaleniem ogniska zaczęliśmy integrację pełną parą. To był wieczór pełen dobrej zabawy, towarzyszyły mu spontaniczne symble pod znakiem miodu i innych magicznych trunków. Sobota była dniem przygotowań do rytuału oraz licznych spacerów i warsztatu rękodzielniczego. Magiczny blot pod Ślężą pozostanie nie tylko we wspomnieniach, ale również w sercach wielu z nas na zawsze. Róg wznieśliśmy za bogów, duchy, przodków, a także ludzi nam bliskich. Do wspólnego i radosnego świętowania, oprócz bogini Ostary, zaprosiliśmy także Wanów: Njorda, Nerthus, Freyja i Freyję. Po wzniesieniu wszystkich toastów nadszedł czas na złożenie ofiar do ogniska i wspólną radość z powitania wiosny. Potem zaś nastała wspólna biesiada, rozmowy, krążący róg, a także liczne konkursy i zabawy, gdzie można było wygrać atrakcyjne nagrody. 

Jedno jest pewne. Podczas tego ostarowego weekendu losy bogów i wszystkich świętujących zostały połączone w jedną sieć, która stanie się świetnym fundamentem dla budowania naszych relacji w przyszłości. 
Marcin Borówka
Asatru Katowice i Górny Śląsk

2 komentarze:

  1. Ja już się nie mogę doczekać kolejnego spotkania! :-) Oby więcej takich wspólnych świąt! :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Żałuje że nie mogłam być.

    OdpowiedzUsuń